Demony zemsty. Abakumow

Demony zemsty. Abakumow

Fantastyka, horror

Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Liczba stron: 432
Rozmiar 4,6 MB
Data premiery: 2019-05-15
Tytuł: Demony zemsty. Abakumow
Autor: Przechrzta Adam
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 432
Data premiery: 2019-05-15
Rok wydania: 2019
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32850253

Demony zemsty. Abakumow Ebook. zbliża się nowy rok, ale nie wszyscy są w nastroju do świętowania. Demony zemsty. Abakumow Pdf. Ktoś powiedział kilka zdań za dużo, ktoś usłyszał zbyt wiele. Kto inny postanowił, że czas usunąć z szachownicy kłopotliwą figurę. na szczytach władzy zapadła decyzja: razumowski musi umrzeć! nadchodzi nowy, tysiąc dziewięćset pięćdziesiąty pierwszy rok.d13 .

Komentarze

Artur Lewandowski

Artur Lewandowski

Świetna książka tak jak i pozostałe z tej serii. Autor trzyma poziom.

Northman1984

Northman1984

Stalinizm i fantastyka. Adam Przechrzta powraca po kilku latach do cyklu o majorze (obecnie już pułkowniku) Aleksandrze Razumowskim. Wojenne czasy odeszły wraz z ich demonami, jednak czas "pokoju" nie jest bynajmniej od innego rodzaju demonów wolny. Na szczytach władzy radzieccy oficjele żrą się między sobą, rykoszetem obrywa sam Razumowski, a kolejna zagadka do rozwiązania czeka nań na Syberii. To jak? - wsiadacie do pociągu Kolei Transsyberyjskiej? ;) Niby wszystko w powojennej rzeczywistości jest dobrze, a jednak nie jest. Tak to już w Rosji bywa - zwłaszcza tej pod szyldem ZSRR. Na szczytach władzy zapada decyzja o likwidacji Razumowskiego. Sposób na jego zgładzenie jest niezbyt wyrafinowany - trucizna. Dzięki krwi Doskonałego (sekta kanibali znanych choćby z "Demonów Leningradu") naszego drogiego pułkownika udaje się uratować, jednak z prognozami na długie życie może się on pożegnać; lekarze nie dają mu więcej niż kilka miesięcy. Cóż więc począć? W obliczu prośby milicyjnej szychy Razumowski wyrusza na Syberię. Tam zaś czeka na niego bezmiar, bezkres (w pojęciu dosłownym) oraz zagadka znikających dzieci... Siłą tej serii jest niesamowicie fajne połączenie historycznego realizmu i klimatu epoki z fantastyką, sensacją, a nawet z kryminałem. Adam Przechrzta nie rozczarowuje, a nawet zaskakuje, z tej konwencji bowiem - jak się okazuje - da się jeszcze całkiem sporo wycisnąć i nie wiem, czy aby nie jest to najlepsza część serii. Mroczny, ciężki klimat ciążącego nad krajem i nad duszami jego mieszkańców stalinizmu w zestawieniu z indywidualnością całkiem zjadliwej i dającej się lubić jednostki jaką jest Razumowski daje w efekcie szalenie ciekawą mieszankę. Również wybuchową ;) Przede wszystkim jednak niesamowicie wciągającą. Czy to będzie ostatnie spotkanie z naszym pułkownikiem? Wszak został otruty... Udzielenie odpowiedzi na to pytanie będzie oczywistym i aż nazbyt czytelnym spoilerem, zatem przemilczę tę kwestię. Aczkolwiek czegoś tam wydanego w bliższej lub dalszej przyszłości zamierzam od Pana Adama wyglądać... ;) Polecam! Dziękuję Fabryce Słów za egzemplarz recenzencki. https://cosnapolce.blogspot.com/2019/06/demony-zemsty-abakumow-adam-przechrzta.html

anonymous

anonymous

Cykl "Magiczny" jest lepszy, Czekam na następną część "Pierwszego kroku"

Beata Kanclerz

Beata Kanclerz

Książki Adama Przechty mają jedną wadę ... za szybko je się czyta. Zaczynasz, a po kilku godzinach jest już koniec ... Powrót pułkownika Rozumowskiego, absolutnie rewelacyjny! Polecam!

Zostaw komentarz